Kaip manote, ar pakankamai žinote apie savo augintinius? Pristatome Jums 23 neįtikinėtus faktus apie Jūsų šunis! Pasitikrinkite ar žinojote.

 

1. Šunys supranta bei jaučia laiką. Tai buvo įrodyta, todėl kai kurie augintiniai žino ir jaučia kada artėja pasivaikščiojimo ar maitinimosi laikas.

2. Jūsų augintinis yra tiek sumanus kiek 2 metų vaikas. Kartais pagalvojate, kodėl augintinis bei tokio amžiaus vaikas sutaria su augintiniu? Tai todėl, kad jie randa bendrą kalbą.

3. Šuns pavydas. Kalifornijos San Diego universitetas ištyrė, jog šunys gali būti ypač pavydūs kai pamato, jog šeimininkas teikia dėmesį kitam žmogui ar augintiniui.

4. Jungtinės Amerikos valstijos turi didžiausią populiaciją tarp šunų, apie 75 milijonus.

5. Specialūs šunys akliesiems žino komandas kuriomis turi atlikti savo reikalus.

6. Geriausias žmogaus draugas? Glostant šunį bei palaikant akių kontaktą Jums bei Jūsų augintiniui išsiskiria oksitocinas (meilės hormonas).

7. Saliukis yra viena seniausių pasaulyje šunų veislių, šios veislės buvo Egipte 2100 metų prieš Kristų.

8. Taksų veislė originaliai buvo išrasta kovoti su kurmiais.

9. Kastruoti ir sterelizuoti šunys gyvena ilgiau.

10. Daugiau nei puse Jungtinių Amerikos valstijų prezidentų turėjo šunis.

11. Kai kurie benamiai šunys Rusijoje išmoko naudotis metro jog galėtų tam tikrose vietose ieškoti maisto.

12. Šuo gali jausti Jūsų jausmus. Jūsų augintinio uoslė yra 100,000 kartų geresnė nei Jūsų, todėl nenuostabu, kodėl šunys gali užuosti ir jausti baimę, nerimą, ir kitus dalykus.

13. Šunys turi šlapias nosis, jog jos sugertų chemines kvapų medžiagas.

14. Šunys gali būti ištreniruoti vėžį. Vėžio ląstelės kurios susidaro kūne galiu būti užuodžiamas šuns kai žmogus kvėpuoja.

15. Jūsų augintinis negali būti paliktas vienas ir bijo? Pabandykite palikti savo rūbų kuriuos nešiojote, moksliškai įrodyta, kad šeimininko kvapas padeda augintiniui nuraminti nerimą.

16. Galvojate, kodėl Jūsų augintinis prieš atliekant reikalus kai kuriais atvejais ieško tinkamos vietos? Tai todėl, kad jis ieško magnetinio žemės centro.

17. Kodėl šunys miega šitaip susisukę? Todėl, kad tai labai senas instinktas kuris leidžia šunis išlikti šiltiems bei apsaugoti savo gyvybiškai svarbius organus.

18. Jūsų augintinis gali padėti Jums susirasti porą. Vienas tyrimas įrodė, jog vyrui su augintiniu šansai gauti merginos telefono numerį su augintiniu yra 33%, o be augintinio tik 10%.

19. Labradorai yra viena populiariausių Jungtinių Amerikos valstijų veislė per paskutinius 26 metus.

20. Pasaulyje yra apie 600 milijonų šunų, numatoma kad apie 400 milijonų yra benamiai.

21. Mokslininkai tvirtinta, jog pirmas pasaulyje šuo gyveno prieš 31,700 metus. Priešistorinis šuo buvo panašus į Sibiro haskį.

22. Sox ir Hektoras Amerikoje yra sertifikuoti terapijos šunys, jie savo laiką leidžią mokyklose, senelių namuose, ligoninėse, tiesiog džiugindami žmones.

23. Spygliuoti antkakliai išrasti buvo Graikijoje gan seniai, jų tikslas buvo apsaugoti šunis nuo vilkų kandimo į gerklę.