Pateiksime šešis metodus, kaip išmokyti šunį nebeloti. Net jeigu visi šie būdai bus labai sėkmingi, nereikia tikėtis, kad jūsų šuo juos išmoks per vieną naktį. Kuo ilgiau jūsų šuo nebus pratinamas nuo lojimo ir tą daryti jam bus leidžiama, tuo daugiau pastangų reikės jį išauklėti. 

Kai kurie būdai reikalaus jūsų pačių suprasti, kodėl visgi jūsų šuo loja? 

Visada dresiruodami šunį, turėkite omenyje kelis svarbius dalykus: 

  • Nebarkite savo šuns –  nereikalaukite jo būti tyliai. Daugeliu atveju jis nesupras, ką norite pasakyti arba jam skambės tai tarsi jūs bandote loti kartu su juo. 
  • Treniruotes išlaikykite pozityvias bei optimistiškas
  • Būkite nuoseklus, neklaidinkite savo šuns. Kiekvienas jūsų šeimos narys turi naudoti tuos pačius dresiravimo metodus kiekvieną kartą kai jūsų šuo loja. Jūs neturėtumėte vieną kartą drausti šuniui loti, – kitą kartą leisti. 

Nemotyvuokite šuns

Jūsų šuo gauna tam tikrą atlygį, kai loja. Priešingu atveju, jis to nedarytų. Išsiaiškinkite, ką jis gauna lodamas, ir dėl kokios priežasties tai daro bei stenkitės pašalinti tą priežastį, dėl kurios loja. Stenkitės suteikti kuo mažiau galimybių šuniui loti. 

Pavyzdys: loja ant praeivių

  • Jeigu jis loja ant gyvūnų ar žmonių praeinančių pro jūsų langus, tai galite sustabdyti uždarydami užuolaidas ir galbūt nuvesdami savo šunį į kitą kambarį, kur jis jausis ramiau. 
  • Jei jis loja ant praeivių, kuomet laksto palaidas lauke, parneškite jį namo. Niekada nepalikite šuns be priežiūros – nei dieną, nei naktį.

Ignoruokite lojimą

Ignoruokite šuns lojimą iki kol jis sustos. Tai reiškia, kad jūs nekreipsite į jį jokio dėmesio iki kol jis nustos loti. Jūsų dėmesys tik paskatins jį toliau triukšmauti. Nežiūrėkite į jį, nelieskite jo, neskirkite jam jokio dėmesio. Kai šuo nustos loti, pagirkite jį žodžiu. 

Norėdami sėkmingai išnaudoti šį metodą, turite išlaukti kol jis nustos loti. Jei jis los valandą, o jūs galiausiai netekę kantrybės jį apibarsite, liepdami būti tyliai, labai tikėtina, kad kitą kartą jis los dar ilgiau, žinodamas, kad jeigu ilgai los, bus atkreiptas dėmesys į jį. 

Pavyzdys: loja uždarytas

  • Kai uždarote šunį į narvą arba į uždarą kambarį, nusukite jam nugarą ir ignoruokite jį.
  • Kai tik jis nustos loti, tą pačią akimirką atsisukite į jį ir pagirkite.
  • Kai tik  jis pradės suprasti, kad skatinate ir pagiriate jį už tai, kad išbūna tyliai, prailginkite laiką kurį jis turi išlaikyti tyliai prieš pagirdami vėl. 
  • Nepamirškite jo girti nuo pačių trumpiausių laiko tarpų kuomet išbūna tyliai, ilgainiui ilgindami laiko tarpą. 
  • Laiką išnaudokite linksmai. Vieną kartą pagirkite jį po 5 sekundžių, tada po 12 sekundžių, tada po 3 sekundžių, tada po 30 sekundžių, taip didinant laiko tarpą. 

Supažindinkite šunį su jį kamuojančiais dirgikliais

Pamažu pripratinkite šunį prie visko, kas jam kelia grėsmę ir skatina loti. Patartina pradėti nuo dirgiklio (dalyko, kuris jį verčia loti) per atstumą. Jis turi būti pakankamai toli, kad nepradėtų pamatęs loti. Rekomenduojama, kuomet jis išbūna tyliai, apdovanoti jį skanėstu. Priartėkite prie dirgiklio vis arčiau ir kol bus ramus bei nelos, už jo gerą elgesį paskatinti skanėstu. Kai dirgiklio nebelieka ir jis pasitraukia, reikėtų skanukais jo nebeskatinti. Tokiu būdu jis supras, kad dirgiklio atsiradimas lemia ir gerus dalykus (skanėstus). 

  • Laikykite savo šunį iki kito šuns atstumu, kad nebūtų nei per arti nei per toli ir kad tai nesukeltų jo lojimo. 
  • Kai šuo įdėmiai žiūrės į kitą šunį ir sugebės išbūti nelojęs, paskatinkite skanėstu. 
  • Nustokite skatinti skanėstais kai kitas šuo išeis.
  • Pakartokite procesą kelis kartus.

Išmokykite šunį komandos “tyliai”

Tai gali atrodyti nesąmoninga, tačiau pirmasis šio būdo žingsnis yra išmokyti šunį suloti. Duokite šuniui komandą “kalbėti” palaukite kol jis sulos vieną ar du kartus ir tada duokite jam skanėstą. Kai jis nustos loti ir matydamas skanėstą norės jį gauti, pagirkite jį ir duokite jam skanėstą. Kartokite šią komandą iki kol jis pakankamai supras ir sulos, išgirdęs komandą “lok”, “balsas”…

Kai jūsų šuo pakankamai gerai išmoks komandą “lok”, “balsas” (jums pasirinktinai) ramioje aplinkoje, kur niekas neblaškys šuns dėmesio liepkite jam loti, kai pradės loti sakykite “tyliai” ir prikiškite skanėstą prieš nosį. Pagirkite jį už tai, kad tylėjo. Pakartokite komandą kelis kartus. 

Pavyzdys: kažkas prie durų

  • Jūsų šuo garsiai loja įspėdamas jus apie “pavojų” 
  • Išmokę šunį komandos “tyliai” ramioje aplinkoje, pratinkite jį ir prie sudėtingesnių situacijų, tarkime kai kažkas skambina į duris iki kol jis nustos loti net kai “pavojus” dėl kurio lojo, bus jūsų namuose. 

Veiksmai nesuderinami su lojimu

Kai jūsų šuo pradeda loti, padarykite tai, kas nesuderinama su lojimu. Mokykite šunį ramiai reaguoti į dirgiklius, ir liepkite būti guolyje, kuriame jaučiasi ramiausiai. 

  • Numeskite skanėstą į jo guolį ir liepkite likti vietoje.
  • Kai jis patikimai eis į savo vietą, kad užsidirbtų skanėstą, tegul bus atidaromos durys,kuomet jis bus vietoje. Jei tik jis nepaklus, uždarykite duris.
  • Kartokite komandą tiek kartų, kai atidarius duris jis įstengs būti vietoje. 

Išvarginkite savo šunį

Įsitikinkite, kad jūsų šuo kasdien gauna pakankamai fizinės bei protinės veiklos. Pavargęs šuo – yra geras šuo, kuriam mažiau rūpi nuobodulys bei nusivylimas. Atsižvelgiant į jo veislę, amžių ir sveikatą, jūsų šuniui gali prireikti kelių pasivaikščiojimų per dieną, žaidimų mėtant kamuolį, taip pat žaidimų su interaktyviais žaislais.