Kodėl šunys loja? 

jei Jūsų šuo loja paliktas vienas, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti priežastį kodėl jis tai daro.

Lojimas yra vienas iš šuns komunikavimo būdų, kurį jie naudoja, ir tai gali reikšti įvairius dalykus priklausomai nuo situacijos. Štai keletas pavyzdžių, kodėl šunys loja: 

Savo teritorijos saugojimas. Kai žmogus arba kitas gyvūnas, patenka į teritoriją, kurią jūsų šuo laiko savo asmenine teritorija, dažnai tai sukelia didelį lojimą. Jie mano, kad artėja grėsmė, todėl loja, tokiu būdu bandydami apsaugoti aplinką. 

Pavojaus signalas, baimė. Kai kurie šunys užuodžia kvapą iš labai toli bei žinoma turi labai gerą klausą ir girdi įvairiausius garsus, kurie atkreipia jų dėmesį. Tai gali nutikti bet kur, ne tik namie. 

Nuobodulys,vienatvė. Kiekvienas šuns augintojas žino, kiek nemažai dėmesio reikia skirti savo augintiniui. Šunys palikti vieni namuose ar kieme ilgą laiką, gali jausti nuobodulį, jiems būna liūdna, todėl tai gali tapti dažna lojimo priežastimi. 

Pasisveikinimas, džiaugsmas. Pasisveikindami šunys su žmonėmis ar kitais šunimis, taip pat dažnai loja. Tai dažniausiai būna džiaugsmingas lojimas, lydimas uodegos vizginimo bei šokinėjimo. 

Dėmesio siekimas. Šunys dažnai loja, kai kažko nori, pavyzdžiui eiti lauk, žaisti, arba kai yra sužeisti ir kažką skauda. 

Nerimas kai paliekami vieni. Jie taip pat būna destruktyvūs, linkę į depresiją, tuštinasi namuose. Jie loja, bandydami prisišaukti šeimininką, galvodami, kad jis daugiau nebegrįš. 

Kaip atpratinti šunį loti namuose? 

Kad jūsų šuo mažiau lotų arba iš viso tą nustotų daryti namuose, reikės nemažai pastangų, laiko, praktikos bei nuoseklumo. Tai neįvyks per naktį, tačiau naudojant tinkamus metodus bei laiką, galima pamatyti progresą. 

Štai keletas patarimų, pradedant kontroliuoti savo šuns lojimą: 

  • Rėkimas ant šuns, jį skątins dar labiau loti, nes jo manymu jūs kartu prisijungiate tą daryti. Taigi pirmoji taisyklė yra kalbėti ramiai, tvirtai, nesijuokti.
  • Šunys nesupranta, kai jiems yra rėkiama “užsičiaupk!” Taigi, išmokykite savo šunį suprasti komandą “tyliai!”. 
  • Šuns fizinė bei protinė iškrova. Įsitikinkite, kad jūsų šuo pakankamai pavargęs prieš jums išvykstant. Puikiai padės mokinamos komandos, kurių metu šuo mokosi ir taip išvargsta protiškai, beabejo fizinė veikla, pasivaikščiojimas ar pabėgiojimas parke. 
  • Žaislai, šunų galvosūkiai. Yra daugybė žaislų bei priemonių šunų užimtumui. Vienas iš jų “Kong’as”, žaislas į kurio vidų įdedami šuns skanėstai, atitrauks jo dėmesį nuo lojimo, bus susikoncentravęs ties žaislu, kad ištrauktų skanėstus. 
  • Pažįstami garsai. Dar vienas pasiūlymas treniruojantiems šunis, kurie palikti namuose vieni loja, tai įjungti jam pažįstamus garsus. Tai gali būti radijas ar televizija, šie garsai šuniui neleis jaustis vienam. 

6 patarimai padėsiantys išvengti šuns nerimo, kai lieka vienas namuose

Kad šuo nelotų paliktas vienas, pasirūpinkite jo iškrova prieš išeinant. Tokiu būdu padovanosite savo šuniui ramybę, kuomet jūsų nebus. 

Prieš išeinant, neglostykite, nekalbėkite ir nepalaikykite akių kontakto. Atsižvelgiant į šunį, galima pasipraktikuoti tai iš anksto po 10-15 min per dieną.

Būkite ramus. Prieš išeidami iš namų, palikite visus blogus jausmus, nervus, susirūpinimą. Šuo jaučia jūsų energiją, todėl jūsų pačių gera savijauta atneš ir jūsų augintiniui didesnį saugumo jausmą. 

Pradėkite palikinėti savo šunį mažesniais laiko tarpais, iš pradžių penkioms minutėms, tada pratęskite laiką iki dvidešimties minučių, tada valandą.Taip ir toliau ilginkite laiką kol galėsite palikti visas aštuonias valandas, kol būsite darbe.

Palikite šuniui audio knygą. Tyrimais įrodyta, kad audioknygos, televizorius arba radijas gali sumažinti šuns stresą. 

Kitos įdomybės:

23 neįtikinėti faktai apie šunis kurių tikriausiai nežinojote!