Tikriausiai manote, kad viską žinote apie savo keturkojį draugą. Tačiau, ką atsakytumėte į klausimą “Ar šunys sapnuoja?”

Šunys labai panašūs į žmones, jie tampa alkani, jiems reikia mankšintis, patinka prisiglausti ant sofos, supanikuoja kai kažkas paskambina į duris. Tačiau, kai ateina metas miegoti, ar šuns smegenys veikia taip pat kaip žmogaus? Ar šunys sapnuoja? Jeigu šunys sapnuoja, apie ką jie sapnuoja? 

Ar šunys sapnuoja?

 

Atsakymas: taip, šunys miegodami sapnuoja. Mokslininkai nustatė, kad žiurkės sapnuoja apie įvykius, nutikusius prieš užmiegant. Vaikščiodamos po labirintą, jų smegenų veikla buvo tokia pati kaip ir miegant, tai reiškia jos sapnavo apie vaikščiojimą labirinte. Tai privertė priartėti prie išvados, kad didesni gyvūnai, tokie kaip šunys ir katės, taip pat sapnuoja apie tai ką patyrė. 

Ar šunys sapnuoja taip pat kaip ir žmonės?

Struktūriniu požiūriu šunų smegenys labai panašios į žmonių, teigė daktaras Gary Richter – veterinarijos sveikatos ekspertas, todėl miegant šunims ir žmonėms, smegenų bangos ir veikla yra panaši. 

“Dėl šių panašumų šunų smegenų veikla, kaip ir žmonių miegant patiria kelis etapus, įskaitant sapnus, sukeliančius greitą akių trūkčiojimą, ir gilų (REM) miegą.”

Apie ką sapnuoja šunys? 

Nors mokslinio sutarimo nėra, šunys greičiausiai svajoja apie kasdienę veiklą, pavyzdžiui, gaudyti paukščius, bėgioti po lauką, ar net bendrauti su jumis ar kitais šunimis. 

Ar šunys miegodami juda ir ar kelia kokius nors garsus?

Kai kurie dažni šuns sapnavimo požymiai yra trūkčiojimas, drebulys, cypimas, lojimas, letenų judinimas ar bandymas tarsi bėgti miego metu. Nors mes tiksliai negalime atsakytii, apie ką sapnuoja šunys, tačiau galime bandyti nuspėti, kad jeigu šuo miego metu loja, cypia ar skleidžia kitokius garsus, galbūt sapnuose jis mato katę arba kitą gyvūną.

Ar vieni šunys sapnuoja daugiau nei kiti?

Moksliniai tyrimai teigia, kad šuns dydis turi įtakos jų sapnams. Mažesnių veislių šunys, sapnuoja labai trumpai, bet dažnai. Jie gali sapnuoti  60 sekundžių kas 10 minučių. Kai tuo tarpu didesnių veislių šunys, sapnuoja ilgau, bet rečiau. Jie gali sapnuoti apie 5 minutes ir valandą nesapnuoti nieko. 

Ar šunys sapnuoja košmarus? 

Šunys kaip ir žmonės taip pat gali patirti košmarus. Jų košmarai gali būti apie patirtą trauminį įvykį ar jų baimę. Kai kurie požymiai, kad jūsų šuo sapnuoja košmarą gali būti trūkčiojimas, švelnus verkšlenimas ar kančios garsai. Jei žinote, kad jūsų šuo nebus išgąsdintas nuo pažadinimo, galite švelniai paglostyti jį arba pakalbėti su juo, kad išsisklaidytų blogi sapnai. 

Jei jūsų šuniui miego metu pasireiškia stiprūs ir intensyvūs baimės ir agresijos požymiai, pažadindami šunį galite jį stipriai išgąsdinti ir jis jums įkas. Tokiu atveju, geresnis pasirinkimas bus jo nežadinti ir leisti sapnuoti iki kol pabus pats ir tada jį paguoskite. 

Svarbiausi dalykai kuriuos kiekvienas šuns šeimininkas turi žinoti

Ar Jūsų augintinis gali užsikrėsti koronavirusu?

Kodėl šunys mėgsta prisiglausti prie šeimininkų?