Apskaičiuokite šuns amžių pagal žmogaus metus naudodamiesi šia formule!

Šunys sensta ne taip kaip jūs manote

Jums gali tekti dar kartą pergalvoti savo šuns amžių. Įprasta išmintis sako, kad vieneri žmogaus metai yra septynerių šuns metų atitikmuo, tačiau nauja analizė rodo, kad mes iki šiol klydome. 

Septyni šuns metai, kiekvieniems žmogaus metams yra apytiksliai žmogaus gyvenimo trukmė maždaug apie 80 metų, padalijama iš šuns gyvenimo trukmės, apytiksliai 12 metų. Trey Idekeris iš Kalifornijos universiteto San Diege kartu su kolegomis nustatė, kad ši formulė šiek tiek klaidinga. 

Komanda atliko žmonių ir šunų genetinę analizę, kaip jie sensta bėgant laikui. Tyrėjai nustatė, jog palyginus su žmonėmis šunys sensta daug greičiau ir po kelerių metų tampa vidutinio amžiaus lyginant su žmogumi. 

Komanda įvykdė naujus skaičiavimus ir juos sudėjo į tokią formulę: 

žmogaus amžius = 16ln (šuns amžius) + 31

Padauginkite natūralų jūsų šuns amžiaus lagoritmą iš 16, tada pridėkite 31. Taip sužinosite augintinio amžių žmogaus metais. 

Komanda ištyrė 104 labradorus, pradedant nuo labai mažų šuniukų, baigiant senjorais, kurių amžius apie 16 metų. Tada tyrėjai palygino šunų genų cheminių pokyčių rinkinį, kuris svyruoja visą gyvenimą – su žmonių genais. Iš visos šios  gautos informacijos, tyrėjai galėjo pakeisti šunų ir žmonių fiziologinį amžių.

Tyrėjai taip pat apskaičiavo pelių metilomus. Tyrimai nustatė, kad dviejų su puse pelės metų reiškia maždaug devynis šuns gyvenimo metus. Tai rodo, kad šis apskaitos metodas, leis apskaičiuoti daugelio žinduolių amžių. 

Matas Kaeberleinas iš Vašingtono Sietlo universiteto sako, kad būtų idomu sužinoti, kaip šis amžiaus laikrodis veikia skirtingoms šunų veislėms, kurių gyvenimo trukmė labai skirtinga, pavyzdžiui, didieji danai ir čihuahua.

O koks Jūsų šuns amžius pagal žmogaus metus? Atsakymą palikite komentaruose žemiau!

Taip pat galite skaityti įdomius straipsnius

Svarbiausi dalykai kuriuos kiekvienas šuns šeimininkas turi žinoti

Kaip šuns turėjimas gerina sveikatos būklę? Mokslininkai išskyrė keletą veiksnių

Kodėl šunys mėgsta prisiglausti prie šeimininkų?