Kodėl Jūsų šuo mėgsta prisiglausti?

Ar jūsų šuo mėgsta prisiglausti, apsikabinti? Greičiausiai bene kiekvienam šuns šeimininkui malonu ir gera kai augintinis pasirenka būti šalia mūsų, jaučia artumą su mumis, būna meilus. Taigi, kodėl vis dėl to šunys mėgsta prisiglausti?

Šunims patinka būti mūsų glėbyje,nes jiems tai teikia šilumą. 

Jei kada matėte daug mažų šuniukų vienoje vietoje, jūs žinote kaip žavingai tai atrodė. Tačiau nežiūrint vien į tai, kaip mielai bei žavingai tai gali atrodyti, šis dalykas turi ir evoliucinę prasmę. Šuniukai patogiai įsitaiso vienas su kitu, kad sulaikytų šilumą. Kai jums pasidaro vėsu, jūs užsiklojate su antklode ar apsirengiate šilčiau, šunims tai nėra visai paprasta. Apsikabinimas su žmonėmis buvo svarbi šuns prisijaukinimo dalis. Anksčiau šunys padėdavo mums medžioti, įspėdavo apie pavojus, bet mes taip pat padėdavome vienas kitam bėdoje apsikabindami, ir padėdami vieni kitiems nesušalti. Iš tiesų posakis “trijų šunų naktis” siejasi su tomis šaltomis naktimis, kuomet reikėdavo miegoti susiglaudus su trijais šunimis, kad atlaikyti mirtiną šaltį. 

Šunims patinka prisiglausti, nes tai jiems sukelia meilę

Kai kalbama apie šunis, ir tai kaip jiems patinka būti prisiglaudus šalia jūsų, reiškia ne vien tai, kad jiems šalta ir jie nori sušilti – tai vienas iš būdų parodyti savo meilę. Apkabinimai ir šilumos bei meilės reiškimas, vienas iš būdų sustiprinti jūsų abipusį ryšį bei energiją. Tyrimai net nustatė, kad ryšys bei meilė šunims su jų šeimininkais yra svarbesnis nei kitiems numylėtiniams.Ilgas revoliucinis ryšys, kurį palaikėme su šunimis sustiprino daugelį bruožų, kuriuos šiandien matome savo augintiniuose. Tarp žmonių ir šunų yra ypatingas ryšys, kurį parodo meilės jausmas, kurį vienas kitam demonstruojame. 

Moksliniai tyrimai, kodėl šunims patinka apsikabinimai? 

Šuns glostymas yra puikus būdas stresui bei įtampai mažinti. Tyrimais įrodyta, kad bent keletas minučių pabuvimo ar pabendravimo su augintiniu, gali padidinti oksitocino kiekį tiek šunims tiek žmonėms. Oksitocinas – dažnai vadinamas meilės hormonu, yra susijęs su socialiniu ryšiu ir pasitikėjimu. Nauji tyrimai nustatė, kad žmogaus ir šuns ryšys, gali sukelti tą patį teigiamą hormoninį atsaką, kokį motinos turi savo kūdikiams. 

Kodėl vieni šunys reikalauja daugiau šilumos bei dėmesio, o kiti ne? 

Šunys, kaip ir žmonės turi savo išskirtinius asmeninius bruožus, ir ne visi jie labai drovūs bei meilūs. Jie kaip ir žmonės – kai kurie mėgsta apsikabinimus, kai kurie jų nemėgsta.

Kodėl vasarą jūsų šuo mažiau glaudžiasi prie jūsų? 

Kai kurie šunys nemėgsta to daryti dėl karščio. Vasarą šunų temperatūra yra aukštesnė nei mūsų, jiems gana sunkiai sekasi atvėsti, todėl apsikabinimai jiems taps tik dar didesniu šilumos šaltiniu.

Taip pat rekomenduojame paskaityti:

Ar Jūsų šuo yra laimingas? Patikrinkite pagal šiuos faktus!

23 neįtikinėti faktai apie šunis kurių tikriausiai nežinojote!


Aukščiausios kokybės maistas šunims

DAUGIAU APIE KOEBERS

Raskite visus Lietuvos augintojų paslaugų teikėjus vienoje vietoje, www.musuaugintiniai.lt