Nesuvokiamai žiaurus elgesys su mūsų mažesniaisiais broliais kaskart verčia krūptelėti. Antradienį Žarėnuose 67-erių vyras, atėjęs į svečius pas giminaitį, kirviu uždaužė šunį.

Dar vakar prie šios grandinės pririštas savo šuniškas dienas leido daugiau nei 15 metų vilkšunis Reksas. Trečiadienį šioje vietoje dar likusios vakarykštės egzekucijos žymės – kraujo klanas ir šuns krauju aptaškyta siena. Šuns šeimininkas rodo vietą, kur giminaitis užkasė nugalabytą šunį.

„Kur užkasė, velnias žino, nėjau aš žiūrėt. Juoda žemė. Ten.“

Šeimininkas pasakoja, kad pas jį ryte užėjo giminaitis ir nei iš šio nei iš to nusprendė atsikratyti seno gyvūno.

„Sako, nereiks maisto pirkti, brangs. Sako, aš jį pribaigsiu, sakau, aš nežiūrėsiu, sėdau ant dviračio ir išvažiavau. Aš sakau, nereikia, palik “, – sako šuns šeimininkas Antanas Norkus.

Antanas pasakoja išvažiavęs į parduotuvę nes nenorėjęs matyti, kaip žudomas šuo, kuriuo jis daug metų rūpinosi ir šėrė, tačiau bendravardis giminaitis nepaklausė ir, pasiėmęs kirvį, ėmė daužyti šunį.

„Jis buvo su kirvapente užmuštas, sužalotas buvo, bet gydytojas, pastebėjęs, kad yra stiprus sužalojimas, išgydyti negalės, todėl buvo užmigdytas šuo“, – pasakoja Veiklos skyriaus viršininkas Giedrius Apūkas.

Egzekuciją pamačiusi kaimynė iškvietė seniūnę ir policiją. Atvykę pareigūnai susisiekė su veterinarijos gydytoju, kuris Reksą dar rado alsuojantį, tačiau galėjo tik palengvinti gyvūno kančią ir užmigdyti jį.

„Ne, jis geras, niekam nekundo, nieko. Geras šuo buvo.  Kitoje tvarto pusėje pririštas mažesnis šuo šeimininko, vadinamas Pumpurėliu, pamatęs žmogų, bijo išlįsti iš būdos“, – teigia A. Norkus. 

Šuns žudikas trečiadienį apklaustas Telšių policijoje, policija daugiau detalių neviešina. O už tokį nusikaltimą šuns žudikui gresia viešieji darbai, bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.


Suraskite geriausius veterinarus, augintinių prekių parduotuves savo mieste: MusuAugintiniai.lt

Ši sukrečianti naujiena turi būti pilnai išviešinta, tokie atvejai Lietuvoje tampa labai dažni ir mes turime su tuo kovoti, PASIDALINKITE FACEBOOK!