Šuo viduriuoja. Kaip tai ištaisyti?

Kad šuo viduriuoja, tai gana dažna šunų bei žinoma, žmonių problema, dažna todėl, kad jie į burną deda beveik viską ką pamato. Ilgą laiką negydant šuns viduriavimo gali kilti rimtesnės sveikatos problemos. Jeigu šuo viduriuoja sunkiai bei skausmingai arba pasireiškia gana dažnai, nereikėtų numoti į tai ranka ir skubiai šunį ištirti.

Dažniausiai šuo viduriuoja, dėl:

Viena iš labiausiai paplitusių priežasčių, kodėl šuo viduriuoja, yra staiga pasikeitusi mityba. Dažniausiai naminių gyvūnėlių augintojai negeba to suprasti, kad šuns virškinamasis traktas turi apsiprasti prie naujos mitybos ir tai gali trukti kelias dienas, naują šuns ėdalą maišant dar su senuoju prie kurio buvo pratęs. Daugeliu atveju, jei naujas maistas bus įtrauktas į racioną staiga, tai gali sukelti šuniui viduriavimą. 

Blogi šuns valgymo įpročiai Kita gana dažna priežastis, kodėl šuo viduriuoja yra blogi valgymo įpročiai. Daugeliui šunų dažnai patinka valgyti beveik viską, įskaitant dalykus kurie yra net nevalgomi: tai įvairios šiukšlės, nebevalgomas maistas, išmatos. Dėl visų šių dalykų gali sutrikti šuns virškinimo sistema, gali kauptis dujos, atsirasti viduriavimas.

 Be to, kai kurie šunų savininkai turėtų pripažinti tyčia prisidedantys prie blogų savo šuns įpročių. Mes visi norime, kad mūsų šunys būtų visada laimingi, ir dažnai pažiūrėjus į jų akis ypač esant prie stalo, negalime atsispirti ir pasakyti ,,NE”. Tačiau maitinant augintinį likučiais nuo stalo, greitu metu pamatysite kaip jūsų šuo viduriuoja (arba dar blogiau)

Maisto netoleravimas 

Dažnas atvejis, kodėl šuo viduriuoja, yra netoleravimas tam tikro maisto, todėl nuolat vyksta kova, su viduriavimu bei susikaupusiomis dujomis.

 Visos šunų veislės gali būti jautrios tam tikriems maisto produktams, kuriame yra glitimo, pieno ar riebalų. Tačiau žinant konkrečias savybes susijusias su jūsų šuns veisle, galima iš anksto nustatyti pagrindines sveikatos problemas ir alergijas ir jas gydyti. 

Aukščiausios kokybės maistas šunims

DAUGIAU APIE KOEBERS

Alergija

Dar viena galima priežastis, kodėl jūsų šuo viduriuoja, tai alergija maistui, nes jis dažniausiai sukelia daugybę simptomų. Alerginės reakcijos gali būti skirtingo sunkumo, tačiau būna ir tokių atvejų kuomet dėl alerginės reakcijos gali prireikti veterinaro pagalbos. Dažniausi alergijos kaltininkai yra: kiauliena, triušiena, jautiena, pienas, kviečiai, kiaušiniai, vištiena, ėriena, soja ir žuvis. 

Parazitai

Štai kur viskas pasidaro žymiai baisiau. Nors, kai šuo viduriuoja gali būti palyginus ne labai didelė bėda, tačiau gali būti viena didelė bei pagrindinė bėda. Žarnyno parazitai, pvz: kaspinuočiai, apvaliosios kirmėlės. giardijos ir kokcidijos, gali sukelti sunkių virškinamojo trakto problemų. Dažniausiai šunys užsikrečia gerdami nešvarų lauko vandenį, ėsdami užteržtą dirvožemį ar išmatas. Maži šuniukai turi silpnesnį imunitetą, ko pasekoje jie turi dar didenę riziką užsikrėsti įvairiais parazitais. Jei manote, kad ir jūsų šuo gali būti užsikrėtęs parazitais, nieko nelaukdami vežkite jį pas veterinarijos gydytoją. 

Toksiškos medžiagos bei nevalgomi daiktai

Kaip jau minėjome anksčiau, dažnai mums atrodo, kad šunims griaužti bei ėsti patinka bene viską ką jie mato. Nurijus pašalinių daiktų, tokių kaip: kojinės, žaislai, žolė ir t.t galima lengvai sutrikdyti virškinamąjį traktą sukelti skrandžio skausmą ir viduriavimą arba vidurių užkietėjimą. Toksiškomis medžiagomis šuniui taip pat laikoma tokie dalykai kaip grybai, šokoladas, vaistai skirti žmonėms, skalbimo priemonės, anglis, įvairių rūšių augalai. 

Bakterinės ir virusinės infekcijos

Kitos didelį nerimą keliančios sąlygos, dėl kurių jūsų šuo viduriuoja yra bakterinės ir virusinės infekcijos. Parvo virusas, virškinimo trakto virusas, korona virusas ir bakterinės infekcijos tokios kaip salmonelės, dažnai lydi stiprų viduriavimą. Jei jūsų šuo taip pat ir karščiuoja, vemia ir yra silpnas, būtina kreiptis į veterinarą bei vengti kontakto su kitais šunimis, kadangi virusai yra užkrečiami. 

NAMINIŲ GYVŪNĖLIŲ AUGINTOJAI TURĖTŲ BŪTI ĮSITIKINĘ, KAD NAMUOSE LAIKO SVEIKĄ IR ĮVAIRIAIS VIRUSAIS NUO KITŲ NEUŽSIKRĖTUSĮ ŠUNĮ, IR BŪKITE ATSARGŪS VALYDAMI ŠUNS IŠMATAS BEI ŠLAPIMĄ , NES KAI KURIOS INFEKCIJOS PERDUODAMOS IR ŽMONĖMS! 

Ligos

Kodėl jūsų šuo viduriuoja, priežastimi gali būti ir daugelis ligų. Tokiais atvejais veterinarinė diagnozė yra nepaprastai svarbi! 

  • kepenų ir inkstų vėžys 
  • navikas virškinimo trakte 
  • opinis kolitas 
  • uždegiminis žarnos sindromas

Antibiotikai ir vaistai 

Nors antibiotikai ir gydo jūsų augintinį, tačiau tai gali būti ir viena iš priežasčių, kodėl šuo viduriuoja. Virškinimo trakto problemos yra vienas iš labiausiai paplitusių antibiotikų šalutinių poveikių. Antibiotikai yra skirti infekcijoms gydyti, tačiau jie nesugeba atskirti gerųjų ir blogųjų bakterijų. Gerosios bakterijos yra būtinos tinkamam virškinimo trakto balansui. Be šių bakterijų greičiausiai jūsų šuo patirs pilvo bei skrandžio sutrikimus. Be abejo – visada laikykitės veterinarijos gydytojo patarimų!

Įspėjamieji ženklai dėl šuns savijautos:

  • šuo viduriuoja ilgiau nei 48 valandas
  •  juodos spalvos išmatos arba išmatos su krauju 
  • apetito praradimas
  • silpnumas, letargija
  • vėmimas
  •  karščiavimas
  • dehidracija 
  • padidėjęs jautrumas pilvo srityje

Kaip sustabdyti viduriavimą?

Yra du pagrindiniai viduriavimo gydymo būdai. Pirmas būdas leisti šuniui išsituštinti kiek jis nori. Antrasis – sugirdyti vaistus, kurie palengvins viduriavimą. Griežtai draudžiama girdyti vaistus skirtus žmonėms, todėl pirmiausia reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją. Daugeliu atveju perėjimas prie griežtos dietos yra vienas veiksmingiausių gydymo būdų. 

Viduriavimo stabdymas namų sąlygomis

Virti ryžiai dažniausiai gelbsti norint pagerinti būklę kai šuo viduriuoja 

Konservuotas moliūgas puikiai malšina sudirgusį skrandį. Moliūgas puikus vaistas nuo vidurių užkietėjimo ir nuo viduriavimo. 

Imbieras – jis veikia kaip priešuždegiminis ir padeda kovoti su pykinimu, artritu, viduriavimu. 

Taip pat rinkitės tik kokybišką maistą šunims, rekomenduojame natūralų maistą šunims Koebers – DAUGIAU APIE KOEBERS